Menu

Markalarımız | Ürün Grupları

Colin Kimya San. Tic. A.Ş.

Bilimsel tercihlerinizi karşılamak için spesifik çözümler sunuyoruz. 19 yıldır...

 

Colin, 2000 yılında, İstanbul'da kuruldu. 
Katma değeri yüksek ürünler üretmek ilkesi doğrultusunda, deneyimli bir ekip tarafından kuruldu.

Colin, kurulduğu günden bu güne kadar sürekli bilimselliğe önem vermiştir.

Ekibimiz, Türkiye'nin önde gelen akademisyenleri ile ortak birçok çalışmalar yapma ve yapmaya devam etmektedir.

Sürekli ve yoğun akademik destek alan bir ekip öncülüğünde faaliyetlerine devam eden Colin, birçok alanda "Spesifik Çözüm" sunmuştur.

Ürettiğimiz kimyasal, ekibimiz ve danışmanlarımız ile formüle edilmektedir. 

Faaliyet gösterdiğimiz;

Tekstil Yardımcı Kimyasalları alanında; Kuruluş amacımızın ilk üretim alanı olan yardımcı kimyasal üretiminde, 2000 yılından itibaren üretime başarı ile devam etmekteyiz. Ürettiğimiz kimyasallar genel olarak daha fonksiyonel ve daha verimli sonuçlar için tercih edilir.

Diagnostik alanında; 2002 yılında Türkiye'de ilk defa kan sayım solüyonu için dilüent üreterek başladık. Bugün hematoloji reaktifleri yanında, ISE, Hormon, Koagülasyon, HPLC reaktifleri gibi alanlarda yüzden fazla ürün üretmekteyiz. Tüm bu ürünler uyumlu olduğu cihaz markasının orjinal solüsyonu yerine güvenle, aynı standartlarda kullanılmaktadır.

Biyokimya Reaktifleri alanında; Su ve kimyasal analiz tecrübesi sonucu test kitleri üretimine başlanmıştır.

Su ve Kimyasal Analizi alanında; 2006 yılında temel bazı test su test kitleri ile üretime başladığımız test kitlerimize bugün benzersiz test kitleri de eklenerek, alanındaki başarılı ve yüksek ölçüm güvenliği sunan kitler olarak devam etmektedir.

Dezenfeksiyon ve Hijyen alanında; 2016 yılında üretime başlanan hijyen ürünleri, ithal edilen saygın firmaların ürünlerine muadil olarak geliştirilmiş ve bu şekilde üretime devam etmektedir.

Bu ürünlerle birlikte, müşteri talepleri doğrultusunda, müşteriye özel; tarım ilaçları, reçineler ve bazı endüstriyel temizlik ürünleri üretimi yapılmaktadır.

 

Colin; bilime aktif katılım ve sponsorluk desteği sağlamaktadır,

Colin A.Ş. olarak, bu güne kadar ürettiğimiz bütün tekstil terbiye kimyasallarını, sektörün kullanımına sunmadan önce, ürünlerin kullanımı ile ilgili titiz araştırmalar yapmaktayız.
Yapılan bu çalışmalar araştırma ekibimiz tarafından daha sonra Ulusal Kimya ve Tekstil Kongrelerinde bildiri olarak sunulmaktadır.

Colin A.Ş. bilimin gelişmesi için gerçek bilim platformları olan kongreleri desteklemektedir.


Colin; bilimin yerelleşmesi için web portalları ile hizmet sunmaktadır.

 
www.Kimyahane.com Kimya bilgi paylaşım platformu,

 

 

www.kimyaofisi.com - Colin Ürünleri Online Satış Sitesi

 

İlkelerimiz

Evrensel temel değerler çerçevesinde çalışmak,Sürekli yenilenen yüksek güvenirlilik,

Misyonumuz

Yüksek müşteri memnuniyeti, çalışanların tam memnuniyeti, çevreye duyarlı üretim ve katma değeri yüksek alanlarda üretim.

Vizyonumuz

Colin; Katma değeri yüksek, spesifik, daha önce üretilmemiş ürünler üreten, alanında bilgi ve tecrübesi ile söz sahibi olan bir kurumsal kimlikte, evrensel kalitede üretim yapan bir kurum olmak.

Sertifikalarımız

Kongrelerden...